Értékpluralizmus: Hasznos információk közlése, egyéb oldalakra való eljutás lehetőségét rendelkezésre bocsájtja az oldal. Információforrások menüpont a könyvtár profiljához illeszkedő módon további adatbázisokhoz navigálja keresőt: Adatbázisok, Elektronikus folyóiratok, Debreceni Egyetem Publikációs adatbázisa, Észak-tiszántúli folyóiratok, RefWorks, EndNote. Ezen további keresőfelületekhez juthatunk el. A Refworks: referensz szoftver idézetek és bibliográfiák létrehozásában nyújt segítséget Webes felületen. EndNote: könyvtár gépein elérhető, de megvásárolható további kijelölt munkagépekre. További linkek: Intranet, EKK (Egyetemi Könyvtárigazgatók oldala), Debreceni Egyetem, Debrecen, Neptun, webmester. (Az oldal alján találhatóak) Tehát a várossal, egyetemmel és könyvtárral kapcsolatos fontos tartalmak megjelölésre kerülnek. Természetesen az egyek karok, gyűjteményekre is tovább lehet jutni, illetve az Egyetemi Kiadó oldala is feltüntetésre került.
Hálózati tudásélmény: Az oldalt folyamatosan frissítik tartalommal, például aktuális hírekkel, eseményekkel. Lehetőség van hozzászólásokra, DEENK Wiki2 közösségi portálon lehetőség van tartalomfejlesztésre az olvasók részéről is.
Hálózati időélmény: Olvasói boksz, és chat is rendelkezésre áll az adott eseményekkel, könyvtár életével kapcsolatos információk megosztására. Facebook, twitter segítségével azonnali megosztási lehetőségek, reakciók. Rögtön lehetőség van visszajelzésre, az olvasók meg tudják osztani véleményeiket, reagálhatnak beszélhetnek egymással.
Hálózati térélmény: A webdesign fejlett. Aktuális eseményről jobb felső sarokban lenyíló fül rövid tájékoztatás. Jól tagolt felépített honlap. Lehetőség van más oldalakra is elnavigálni. Közösségi beszélgetéseket is folytatni. Mégsem túlzsúfolt, fontosabb címszavak és menüpontok segítenek az eligazodásban. Már rögtön a nyitólapról tovább lehet jutni az egyes intézetek, tanszéki könyvtárak oldalára. Komplex módon magába foglal tehát több tartalmat. Színhasználatában, egyszerűségében illeszkedik az egyetem honlapjához is.
Miskolci Városi Könyvtár
Értékpluralizmus: Itt is vannak a könyvtár adatbázisán kívül további tartalmak. Sajnos azonban eléggé el vannak „rejtve”. Kicsit szervezetlen a megjelenés. Az oldal alján elsősorban a Hírek és információk pont alatt Hírek a könyvtárról, Miskolci kulturális hírekre, Könyvajánlókra, Programajánlókra, Blogra, Hírkeresőre lehet tovább jutni. Elsősorban a könyvtárral, eseményekkel, illetve a fiókkönyvtárral kapcsolatos információk kapcsolódnak az oldalhoz. Pluszként miskolci kulturális hírek vannak még egybegyűjtve.
Hálózati tudásélmény: Folyamatosan frissülnek a hírek, a régebbi rendezvényekről és az aktuálisakról, leendő alkalmakról tájékoztatók jelennek meg, valamint mindezekhez megjegyzést is lehet fűzni. Hírkereső segítségével további információkat lehet szerezni, de ezek is elsősorban a rendezvények, miskolci eseményekre szorítkoznak. A könyvtár szolgáltatásai mellett támogatási lehetőségekről is tájékozódhatunk.
Hálózati időélmény: Gyors kapcsolatfelvétel: az e-mail mellett a skype, melyet nyitva tartási időben bátran használhatnak az olvasók, így akár rögtön választ kaphatnak a könyvtárosoktól. Kérdések és válaszok pontban (honlap alján) leggyakoribb problémákra kaphatunk választ, de további kérdésekre is lehetőség van. Itt is aktív a közösségi oldalakon való jelenlét például Facebook. A különböző programokhoz hozzászólhatnak az emberek, s egymás véleményét elolvashatják. Új hozzászólások külön gyűjtve is megjelenik.
Hálózati térélmény: A honlapon sok tartalom van és interaktív felület: blogok, hozzászólási lehetőség, válaszok kérdésekre, rendezvényről beszámolók. Ugyanakkor mindez nagyon összesűrítve nem teljesen tagoltan és átláthatóan oszlik el. Egyszerű színhasználat fedezhető fel, különösebb web design nem jellemző. Ugyanakkor igyekszik egységet létrehozni, abban a tekintetben, hogy az egyes fiókkönyvtárak oldalai is beépítésre kerültek a honlapba.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése