2010. január 12., kedd

Stackoverflow.com – Tézis 4.

Az értékpluralizmus
Bár a honlap elsősorban kérdések feltevésére és megválaszolására van kihegyezve, akkor is talál az ember olvasnivalót, ha csak egyszerűen elkezd böngészni. Mivel az egyes programnyelveken belül rengeteg témakörrel kapcsolatban merülnek fel kérdések, rövid idő alatt lehet találni számunkra is hasznos témaköröket. A tagek segítségével könnyel szűkíthetjük a megjelenített kérdések körét, programnyelv, fejlesztői környezet, framework, platform, vagy akár adott parancs szerint is, így 1-2 kattintással olyan témakörökhöz tudunk jutni, amelyek a leginkább érdekelnek minket.

A hálózati tudásélmény
Állandóságról itt nem igazán lehet beszélni, ellentétben például egy fórummal, amelynek nem feltétlenül van határozott végcélja, így egy idő után akár teljesen el is halhat egy topic. Itt minden új témának határozott célja van, amiből következik, hogy annak elérése után az adott téma véget is ér, hogy egy újabbnak adja át a helyét a címoldalon. Az egyszerű beszélgetésekkel szemben itt sokkal gyorsabban követik egymást az új hozzászólások, annak ellenére, hogy a témák általában eléggé specifikus témakörökhöz kapcsolódnak.

Hálózati időélmény
Folyamatosan érkeznek az új kérdések, nem ritka, hogy percenként 5-10 is, így a friss tartalom rendkívül gyorsan cserélődik. Érdemes egy adott tag szerint rendezni az új kérdéseket, így már kezelhetőbb mennyiségű és sebességű az információáramlás.

A hálózati térélmény
Ellentétben a legtöbb programozással foglalkozó honlappal, amelyek technikailag általában rendkívül fejlettek, élenjárók az új megoldások alkalmazásában, viszont a megjelenítés terén erős kihívásokkal küzdenek (programozó gondolkodás – minél több információt megjeleníteni adott felületen), ez a lap jobban odafigyel a tartalon vizuális megjelenítésére is. A nyitólapon első ránézésre is könnyű eligazodni, a színkódokból rögtön megállapítható hogy mely kérdésekre nem érkezett még egy válasz sem, és melyeket oldották már meg. A profiloldalon a szokásos beállításokon kívül megnézhetjük a statisztikáinkat, az aktivitásunkat, de akár a reputációnk alakulását is, vagy címkék szerint kereshetünk az általunk feltett kérdések között. Ezen kívül megadhatunk különböző tageket, amelyekhez kapcsolódó új témákat kiemelt helyen akarjuk látni, valamin olyan tageket is, amelyeket figyelnem kívül akarunk hagyni.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése