Az opensourcecms ezt a blogok kategóriájába sorolja, ez tehát tulajdonképpen egy könnyen kezelhető blogmotort ad.
(pl. http://elteszhek.klog.hu/ )
Az Ongo oldala csak „blogszerűnek” mondható. Itt is saját magunkat vagy érdeklődésünk tárgyát (bár az is egy „vetületünk”) mutatjuk meg az egyes élménybeszámolóinkon keresztül, de a választott témáról nem napi/heti/havi rendszerességgel írunk, elmarad a „naplószerűség”, márpedig egyes meghatározások szerint a blog egy virtuális naplóként is felfogható.
Ha valaki többet akarna tudni a WordPressről, újdonságokról, várható fejlesztésekről, akkor a legbiztosabb forrásunk a http://word-press.hu/,illetve a http://wordpress.org/ lehet.
- groupware "kategória":
GoogleDocs
Véleményem szerint a legegyszerűbb (legvalószínűbb, hogy használnák is), a GoogleDocs használata lenne, amihez manapság már bárki hozzáférhetne, aki már rendelkezik google-fiókkal (És googlemapset pl. már úgyis alkalmaznak az Ongo-n). Nem lenne szükséges központilag irányítani, bárki kezdeményezhetné. Itt a „munkamegosztás” (fájlmegosztás) lehetőségéről van szó, amelyet egy internetes felületen érhetünk el. Real-time, egyszerre többen - egy bejelentkezett felhasználó nem zárja ki a többit - is szerkeszthetik ugyanazt a munkaanyagot.
Látható a PrtScr-en, hogy egy egyszerű, könnyen kezelhető felületről van szó. Használhatunk táblázatot vagy sima (szövegszerkesztőt) dokumentumot is. Az átláthatóság kedvéért kategóriákat is alkothatunk, mappákba (folders) tehetjük munkáinkat.
Egészen friss és hasznos újítása a GoogleDocs-nak, hogy mostmár prezentációk kezelésére is alkalmassá vált, illetve rajzolni is lehet.(:))
- E-commerce "kategória":
Egy e-commerce eszközzel lehetne a pl. a Vaterához hasonlóan, a valakinek már nem kellő, új vagy jó állapotban lévő, utazáshoz kellő/kellhető dolgokkal kereskedni. Gondolok itt az eszközöktől (pl. úti vasaló, merülő forraló, sátor, piknik cucc…stb, de el tudnám képzelni, hogy akár vonatjegyet is „árulnának”, amit előre megvettek, de mégsem tudnak akkor utazni.). Csak egy példa e-commerce eszközre az OpenCart, ami egy nyílt forráskódú PHP-alapú online vásárlást biztosító rendszer. Az alkotók szerint annyira egyszerű az alkalmazása, hogy tulajdonképpen bárki létrehozhatja saját üzletét/e-kereskedelmét, egészen minimális költséggel és energiabefektetéssel. De az opensourcecms oldalon válogathatunk még az e-commerce rendszerek között.
Web 2.0-ás alkalmazások
Integrált:
Az Ongo oldalán is találunk többféle alkalmazást. Természetesen van fórum. Egy utazással foglalkozó weblapon nem meglepő, hogy kép és video megosztó („inda-család”) alkalmazásokkal, illetve térképpel - googlemaps - (http://www.ongo.hu/index.php?t=3640 , http://www.ongo.hu/Magyarorszag/terkep ) találkozunk :).
Az Indavideo és Indafotó mind web2.0-ás alkalmazások, melyek szinte teljesen „észrevétlenül” integrálhatóak egy Ongohoz hasonló honlapba.
Az Inda-szolgáltatásokat azonban csak Indapassal érhetjük el (tehát mindenképpen létre kell hoznunk egy ilyen saját „fiókot”, az egységes belépési rendszer biztosításához). Ez azt jelenti, hogy egy emailcím és jelszó segítségével lehet belépni egyszerre, az összes, az Indapasshoz általunk hozzákapcsolt szolgáltatásba.
(Pl. Blog.hu, Indafon, Index Fórumok, Vipmail, Indavideo, Indafotó, C-Travel, Ongo stb.)
Az IndaVideo.hu egy magyar nyelvű videómegosztó szolgáltatás. Videó nézegetés, kommentálás, feltöltés, megosztás. A szolgáltatást a Blogter indította még 2006 nyarán VideoBomb néven, később egy köztes IndaVideoBomb név alatt futott, de mostanra már az Index portfóliójába tartozik. Ezen a YouTube-hoz hasonló portálon videók úgynevezett "csatornák"-ba szervezve vagy cimkék által tallózhatóak. Főbb csatornák: főcsatorna, autós csatorna, erotika csatorna, index csatorna, pályázat csatorna. A videók letöltése a portál elvei szerint nem támogatott. A videók feltöltéséhez szükséges a gépen javascript futtatása/ engedélyezése, illetve max. 150 MB-ig engedélyezett.
(Forrás: http://iwiwgh.blogter.hu/313097/indavideo.hu)
Indafotó: 2007-ben indult az első tesztverziója. Több mint 400 fotó is feltölthető, havonta (250 MB). A felhasználók nyomon követhetik feltöltött képeik aktivitását, (a történésekről email-értesítést is kérhetnek). Azt is meg lehet nézni, hogy melyik felhasználók jelölték kedvencnek egy adott képemet. Az alkalmazás használóinak lehetőségük van arra, hogy moderálják a képeikhez írt kommenteket, illetve, hogy itteni adatlapjukhoz egyéb alapinformációkat kössenek, pl. blogja címe.
(Forrás: http://webisztan.blog.hu/2007/10/31/hamarosan_itt_az_indafoto_1_5 , http://miert.indafoto.hu/)
Integrálás nélkül is használható:
Az Ongo kapcsolódik az iwiw és facebook közösségi oldalakhoz.
Rendelkezik rss-sel.
RSS Csatornák:
Legfrissebb élménybeszámolók
Legfrissebb galériák
Legfrissebb hozzászólások
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése