1.) A honlapon elérhető sokszínű tartalom - jellegéből adódóan - számtalan helyen fellelhető a hagyományos kommunikációs rendszerben. A teljes mértékben személyhez kötődő, egyedi megjelenési formától (pl. óvodai, iskola kézműves foglakozás, rajzóra anyagaként megvalósított produktum) a kifejezetten a nagyközönségnek szánt, publikált termékig megtalálható minden.
A website - törekvésének megfelelően - megpróbálja felölelni a gyermekekhez kapcsolható tevékenységek széles skáláját. Így jelen van a fizikai valójában kivitelezhető hobbi különböző formái (barkácsolás, ajándékok, sütés-főzés...), csakúgy, mint a mozgásos-mondókás-énekes-mutogatós népi és gyermekjátékok. Ezek szerves részét képezik a korosztály mindennapi rutinszerű tevékenységének, akár önállóan, akár társaikkal együtt, így az egyéni kifejezés és közlés megvalósításának eszközei.
A színházak, bábszínházak, mozik sem felejtkeznek meg a fiatalokról. Egyre-másra mutatnak be kifejezetten nekik készült műsorokat.
A tömegkommunikációs csatornákon is nagy választékot kapunk a gyermekeknek szóló kínálatból. Kiadók, szerzők százai jelentettek/jelentetnek meg e korosztály számára különböző színvonalú, tartalmú dokumentumokat. A könyvtárak gyermekrészlegei dúskálnak a verseskötetekben, a játékboltok az izgalmas társasjátékokban, az újságos standok a gyermekfolyóiratokban, és a könyvesboltok polcain is egyre több a gyerek CD és DVD.
Azonban talán a TV az a közeg, amely legnagyobb mértékben vonzza a gyerekeket. Ezen a csatornán keresztül a fent említettek mind elérhetők, pl. előadás közvetítések, mesék stb.
Látható tehát, hogy az offline médiában lépten-nyomon találkozunk a honlapon is megjelenő tartalmakkal.
2.) Az internet terjedésével a fenti források mind bekerültek a hálózat vérkeringésébe. Nemcsak az online játékok ragadják meg a gyerekek fantáziáját, hanem az egymással való kapcsolattartás különböző formái is. Szívesen megosztják egymással kedvenc zenéiket, véleményezik egymás kedvenc olvasmányait. Az online filmnézés, az oktatási célú oldalak (pl. Sulinet) inkább a nagyobbak érdeklődési körébe tartozik. A gyerekeknek szóló források remek gyűjteményei érhetők el a gyerek.lap.hu, a gyerekeknek.linkcenter.hu, ill a Kacifánt kereső segítségével kifejezetten a gyerekeknek szóló e-tartalmak között lehet kutakodni.
3.) Maga a portál véleményem szerint nagyon jól illeszkedik a rendszer egészébe. Mind a hagyományos, mind a hálózati tartalmak (rajzok, énekek, videók) és szolgáltatások (könyvajánló, szavazás, vélemény, linkek, vásárlás) gazdag tárházát integrálja egy felületen. Ez által ideális kiindulópont a további böngészéshez. Pozitívum, hogy a klasszikusnak mondható magyar kultúrkincs mellett a friss, olykor tengerentúli, de értékes tartalmak is helyet kapnak. Jól kihasználja a hálózat nyújtotta korszerű lehetőségeket a fórumok, chatek, címkézések beépítésével. További web2-es megoldásokkal lehetne még bővíteni a kínált szolgáltatásokat (blog, wiki, RSS), a felhasználók igényeinek megfelelően. Érdemes lenne bekapcsolódnia valamilyen digitalizálási programba, melynek keretében új forrásokkal (audio, vizuális, audiovizuális) folyamatosan bővíthetné amúgy is széles kínálatát.
Továbbra is 0-99 éves korig ajánlom mindenkinek!