A Múlt-kor történelmi portál jó példája a hálózati önművelés és ismeretterjesztés lehetőségének. Egyértelműen katalizálja a gondolkodást, az együttgondolkodását és továbbgondolását az egyes eseményeknek. A kezdőoldalon linkek vezetnek más, hasonló témájú oldalakhoz, történelemmel foglalkozó intézményekhez (pl. Országos Levéltár). Az egyes cikkeknél feltüntetik az adott témához tartozó, korábban megjelent cikkek címei is.
Hálózati tudásélmény
Mivel a portál törekszik a történelem sokféle szegmensét bemutatni, így széles olvasóréteget céloz meg. Természetesen csak azoknak az embereknek a halmazából, akik magyar nyelven tudnak vagy akarnak olvasni és érdeklődnek a történelem iránt. Az egyes cikkek problémafeltáró mélysége különböző, de az ismeretterjesztő szintet mind elérik. A frissülés állandó, naponta újabb és újabb írások jelennek meg.
Hálózati időélmény
Az állandóságot, az állandóan frissülő tartalom biztosítja, valamint az érzékelhető folyamatos használat. A nagy érdeklődést kiváltó cikkek megjelenését követően szinte azonnal megjelennek a hozzászólások. Bárki hozzáfűzheti véleményét az olvasottakhoz egy regisztrációs folyamatot követően.
A régebbi tartalmak az adattárban több szempont szerint is visszakereshetők.
Hálózati térélmény
Az oldal témájából következően különleges webdizájn nem szükséges, nincs szerepe. A szerkesztők nem is helyeztek erre különösebb hangsúlyt. Kissé zavarónak tartom, hogy a reklámok színes, mozgó képei vonzzák a tekintetett a leginkább első ránézésre, bár végül is ez a reklám szerepe.
Saját tér létrehozására nincs lehetőség, profiloldalt, vagy az adatbázist nem lehet testre szabni. Hírforrásként megjeleníthetők az aktualitások, RSS szolgáltatásra és Hírlevél küldésére feliratkozhat a használó.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése