Privátszféra és magány
A honlapot elsősorban olyan emberek látogatják, akik érdekeltek a különféle kreatív, kézműves tevékenységekben. Akik az oldalon megmutatják magukat, elsősorban az alkotó énjüket helyezik előtérbe. Az mindenképp nyilvánvaló, hogy az alkotás, a kézművesség fontos szerepet tölt be az életükben, de legfőképp ez által ismerhetjük meg őket. Ezen túl megtarthatják saját privátszférájukat, hogy kik is ők valójában. Annyit árulnak el magukról, amennyit a hozzászólásaikból kideríthetünk. A felhasználó nevek mögött gyakran megtalálhatjuk a felhasználó blogját, honlapját. Innen szerezhetünk információt róla, de ez is biztosít egyfajta védelmet, hiszen itt is csak annyit árul el magáról, amennyit akar.
Birtoklásvágy – felhalmozás
A honlap tartalmát az oldal készítői és használói által készített dolgok adják, Ezeket gyűjti össze és halmozza fel. Az alkotással kapcsolatos tapasztalat megosztása, egybegyűjtése inkább építő és tanító jellegű. A kapcsolatoknak, a ki-kit ismer, hányszor lép be, mit csinál információ az oldalon nem nyernek értelmet.
Képességek fenntartása, fejlesztése
Mivel az oldalon nem törlődnek a régebben közzétett tartalmak, ezek bármikor visszakereshetőek. Az online jelenlét így nem feltétlenül szükséges, a hozzászólások később is ugyanolyan jelentőséggel bírnak. Sőt, itt igazán csak akkor lesz valós értéke egy hozzászólásnak, ha kis idő elteltével saját tapasztalatait osztja meg másokkal. Az oldal tematikájából adódóan nem feltétlen fontos az állásfoglalás, a véleménynyilvánítás, hiszen egy: „Jaj, de szép, de ügyes vagy” jellegű hozzászólás valljuk be, nem igazán építő jellegű és nem túl sok tartalmat ad hozzá az oldalhoz.
Hozzáadás – teremtő aktivitás
A honlap témájából adódóan mindenképp ad valamit a felhasználóknak, hiszen a kreatív alkotásokról szól az oldal. Bárki, aki megosztja az alkotását másokkal, az hozzáad valamit az oldalhoz. Szintén fontos részei az oldalnak a hozzászólások, kommentek, mert ezek is szolgálhatnak jó tanácsokkal a felhasználók felé. Nem feltétlenül csak az alkotást, hanem a tapasztalatokat is megoszthatják a felhasználók, ezekből pedig más felhasználók tudnak építkezni.
2010. május 2., vasárnap
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése