2010. május 7., péntek

Tézis 7. - Vadászgörény Club

A vadaszgoreny-club.com interaktív, dinamikus honlap. A felhasználok aktivitása igen nagy, hiszen itt beszélik meg a kedvenceikkel kapcsolatos mindennapi problémákat és örömöket, találkozókat. A weblapot Nyitrai Levente szerkeszti, aki maga is gazdi, de nem túl aktív. Az ő szolgáltatói szerepét a kapcsolattartást illetően Radeczki Györgyi vette át, így megoszlanak a fejlesztési, gondozási és tartalmi feladatok.
Számos 2.0-ás szolgáltatást vehetünk igénybe, mint a chat, a fórum, az üzenőfal, a galéria stb.

Alkalmazások, melyek alkalmazhatóak lennének a vadaszgoreny-club.com oldalon:

1. CMS
Bár nem sikerült kiderítenem, Levente mivel hozta létre az oldalt, az ALPHA CMS használata szerintem egyértelműen megkönnyítené a karbantartást. A szoftver használata és a használat elsajátítása is igen egyszerű. Az egyes lapok létrehozása is könnyedén megoldható és gondozási felülete is igen felhasználóbarát. Alapja a PHP, Smarty, JavaScript és a MySQL.

2. Blog
Napjainkban számos oldalon találunk blogot. Az ilyen internetes naplók igen hasznosak lehetnek leendő gazdik számára, hiszen ezeket olvasva megismerhetik a görénytartás mindennapjait és könnyebben eldönthetik, felvállalják-e egy ilyen kis zsebszörny gondozását vagy sem. (A leendő gadik felkészítése érdekében egy e-learning szoftver is nagy segítség lehetne)
Erre kiválóan alkalmas lenne a Globber. Funkcióját tekintve képes kezelni az előbb leírtakat, olyan módon alkalmas közösséget építeni, hogy nem követeli meg a felhasználók egy idejű jelenlétét. Tervezői a gyors és könnyű használatot fontosnak tartották, ami fontos a vadaszgoreny-club.com -on is, hiszen többségében nem számítógépes szakemberek, hanem görigazdik ülnek a monitorok előtt.

3. Webshop
Mivel a vadászgörény még nem túlságosan elterjedt kedvenc Magyarországon, igen hasznos lenne egy on-line shop kialakítása a honlapon. Ezen a helyen a gazdik könnyedén megtalálhatnák a kedvencek számára alkalmas felszerelést, eledelt stb.
Működtetésére alkalmas lenne az OXID e-shop szoftver, mely nagyszerűen képes strukturálni a termékeket, moduljai révén könnyen használható mind a vásárlók, mind a fejlesztők szempontjából.

4. Galéria
A weblapon most is működik galéria, de használata igen nehézkes. Hasznosabb lenne pl. a Piwigo használata, mely lehetővé tenné, hogy az egyes képeket adott szempont szerint rendezzék a felhasználók, a látogatók kommenteket fűzhessenek hozzá és íly módon ez is a közösségépítést segítené elő.

5. Twitter
Mivel ha egy görénnyel baj van, akkor nagyon gyorsan kell cselekedni, a Tweetiator igen hasznos lehet egy ilyen oldalon. A szoftver lehetővé teszi a felhasználók közötti valós idejű kommunikációt. A telepítés egyszerű, ha lehet, a használat méginkább.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése