2010. május 15., szombat

Vámpírok Bálja - Tézis 8.

A kontextus igénye

A honlap részinformációkból tevődik össze, de ezek a részek kellenek ahhoz, hogy egy kerek, egész tartalmat közvetítsen. Az egyes részek összefüggnek egymással és érvényesül a hálózatiság térélménye. Mivel több részből tevődik össze, így áttekinthetővé válik a tartalom, így a célzottan, konkrét dologra kíváncsi érdeklődő egyből ki tudja választani a számára fontos információt. Az egyes részek még további alrészekre is tagolódnak, ami még árnyaltabb tartalmat hoz létre. A még pontosabb keresés érdekében viszont én alkalmaznék az oldalon honlap térképet (sitemap), aminek a segítségével még áttekinthetőbb lenne a weboldal és még hatékonyabb keresést lehetne folytani.

Igény az információk hitelesítésére

Az Impresszumból kiderül, hogy a weboldal „kiadója” a PS Produkció, ami az egész műsor létrehozója is, így semmi kétség nem lehet a tartalom hitelessége és naprakészsége felől. A holnap tényleges készítője a Proaction Kft., ami web alapú informatikai megoldások és multimédia fejlesztések szolgáltatója. A cég honlapján megtalálható ismertetőből kiderül, hogy sikereik titkának a fiatal, kreatív és tapasztalt munkatársakat, valamint az elmúlt évek több tucat sikeres projektjeiből felhalmozott tapasztalatokat vélik. Ügyfeleik között a hazai illetve külföldi érdekeltségű kis-, közép- és nagyvállalatokon túl alapítványok és különböző neves szakmai szervezetek is megtalálhatóak, úgy mint: RSM DTM Hungary Zrt., Tempus Közalapítvány, Hungaropress Kft., Hofstädter Kft., Kutató Diákokért Alapítvány. Díjjal is büszkélkedhetnek, ők vihették haza a Magyar Internet Média és Web díjat 2009-ben Művészet kategóriában.

Igény a perspektívára
A tartalom létrehozásában érződik a teljesség igénye. A weboldalt mindenképpen egyedinek tartom, úgy gondolom, hogy tartalma nem fed át más oldalakat, nem készül duplum információ. Két vonatkozást mégis meg kell említenem: a képeket és a videókat, hiszen képeket máshova is fel lehet tölteni, videókat más oldalon is meg lehet osztani (pl. youtube). Ezt a két momentumot viszont természetes dolognak tartom, hiszen a mai világban bárki készíthet fényképet, videót. Így elkerülhetetlen, hogy pl. ugyanarról az eseményről több személy készítsen hasonló tartalmat. Ezek viszont morzsák, egy-egy kiragadott résznek tekinthető, nem nyújtanak teljes képet.

A komplexitással szemben támasztott igények

Úgy gondolom ettől komplexebbé már nem is válhatna a weblap. Nekem attól válik az oldal komplexé, hogy összekapcsolja a létrehozó által kínált tartalmat a tényleges felhasználókkal, így kétfajta igény is teljesül. Egyrészt a tájékoztatás, tájékozódás igénye, másrészt a véleményformálás, plusz tartalom hozzáadása a már meglévőhöz. A használók kontaktot tudnak generálni a tartalom készítőivel, visszajelzéseket kapnak. Én ebben látom az oldal nagyszerűségét.


Összegzésként elmondható, hogy egy igényes, tartalmi szempontból a teljességre törekvő honlapról van szó, ami mögött a profizmus jegyei találhatók meg. Számos web 2.-es megoldást tartalmaz az oldal, amit az oldalra látogató szabadon használhat kénye-kedve szerint.
Nem csupán tartalomszolgáltatásról van szó, a honlap készítői fontosnak tartják a használók folyamatos tájékoztatását (hírek, hírlevél). Ezen kívül lehetőséget adnak visszajelzésekre, vélemény nyilvánításra (fanclub, fórum).

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése